ДОНБАСС

Львівськими ДАЇшниками зацікавилась Луганська обласна прокуратура

0

За оперативними даними Управління ДАІ в січні поточного року працівниками Державтоінспекції області (спільно з працівниками УДАІ УМВС України у Львівській області) в ході опрацювання складено понад 7 тис. адміністративних протоколів за найбільш грубі порушення правил дорожнього руху, розгляд яких відповідно до ст.221 КУпАП віднесено до компетенції суду.

За результатами розгляду майже 5 тис. протоколів, до 40% порушників застосовано адміністративне стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами, до решти – штрафи. Про це Луганськ-proUA повідомив прес-секретар прокурора області  Костянтин Губський.

За його словами, проте, як засвідчили прокурорські перевірки за скаргами громадян, працівниками ДАІ допускаються численні порушення вимог законодавства про адміністративні правопорушення.

Насамперед це стосується масового вилучення працівниками ДАІ у порушників правил дорожнього руху посвідчень водія (до прийняття судом рішення про позбавлення права керування транспортними засобами), що чинним законодавством не передбачено.

Законом України від 05.04.2001р. «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за порушення правил дорожнього руху» виключено ч.5 ст.265 КУпАП, якою передбачалися означені вище повноваження. Аналогічні зміни внесено і Законом України від 19.02.2004р. «Про внесення зміни до ст.15 Закону України «Про дорожній рух» до ч.13 ст.15 Закону України «Про дорожній рух».

Крім того, наказом МВС України № 15 від 10.04.2004р. на виконання протесту та припису Генеральної прокуратури України скасовано главу 3 «Затримання транспортних засобів та документів» Інструкції з організації провадження та діловодства у справах про адміністративні порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, затвердженої наказом МВС України від 22.10.2003р. № 1217. І до теперішнього часу питання вилучення працівниками ДАІ посвідчень водія законодавчо не врегульовано.

Розповсюджені і  порушення закону при здійсненні провадження у справах про адміністративні правопорушення. Зокрема, при складанні протоколів за ч.4 ст.122 КУпАП відсутні належні докази створення порушниками правил дорожнього руху аварійної обстановки (відсутні дані про інших учасників дорожнього руху, стосовно яких її створено, та їхні пояснення з цього приводу).

Не відповідає вимогам чинного законодавства практика вручення працівниками ДАІ винним особам судових повісток безпосередньо після складання відповідного протоколу на місці виявлення правопорушення, роз`яснення останнім про час розгляду справи судом, який не завжди співпадає з фактичним розглядом справи, та відбирання підпису про начебто добровільну здачу посвідчень водія.

Наведені вище порушення закону стали підставою для оскарження дій працівників ДАІ та постанов суду до органів прокуратури області. Тільки протягом останніх двох тижнів надійшло понад 340 скарг громадян, з яких вирішено 39 і по 34 міськрайпрокурорами опротестовано постанови суду.

Питання щодо відповідальності працівників ДАІ буде вирішуватись після розгляду протестів.

З огляду на викладене начальнику УМВС України в області направлено відповідного листа, в якому звернуто увагу на необхідність неухильного дотримання законодавства при здійсненні провадження у справах про адміністративні правопорушення, вжиття заходів до гарантування як безпеки дорожнього руху, так і конституційних прав громадян.

Новости партнеров

Loading...

Новости Trembita.info

Последние новости

18:00

Как жители Донбасса отметили Крещение (ФОТО)

17:39

В Раде на время заблокировали подписание нового закона по Донбассу

17:17

Переговорщик от Украины прокомментировала возможность переноса переговоров по Донбассу из Минска в другой город

16:56

На Донбассе к снегопадам добавятся дожди

16:35

В налоговой рассказали о размере ЕСВ в 2018 году

Архив

donbass.comments.ua

block2

donbass.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus