В Україні вперше відзначають День пам'яті захисників, загиблих на Донбасі

Саме в цей день в Іловайську загинуло найбільше українських військових

Сьогодні, 29 серпня, в Україні вперше офіційно відзначають День пам'яті загиблих захисників України. Про це на своїй сторінці у фейсбук повідомив голова Донецької ОДА Павло Кириленко.

"Кожного поіменно всіх разом згадаємо сьогодні, в День пам'яті загиблих захисників України. Тих, хто пішов у небо, поклавши душу й тіло за нашу свободу. Щоб - як співається у головної пісні країни - жила і слава, і воля держави", - написав він.

Кириленко зазначив, що війна показала, що міць держави складається не з гасел, а з дій і вчинків простих людей.

Відомо, що президент України Володимир Зеленський підписав указ про встановлення Дня пам'яті захисників, загиблих у боротьбі за незалежність України, який щорічно 29 серпня.

Символом пам'яті загиблих захисників стали соняшники, так як під час боїв на Донбасі в 2014 році вони достигли, але збирати їх було ще важко.

Нагадаємо, 18 серпня 2014 року українські військові контролювали більшу частину території Іловайська. Але після введення регулярних російських військ 23-24 серпня вони опинилися в оточенні. 29 серпня президент РФ Володимир Путін звернувся до бойовиків із закликом зробити гуманітарний коридор для відходу українських військ.

30 серпня сили АТО почали вихід з міста, але бойовики їх розстріляли. Міноборони заявило, що в Іловайські загинули близько 108 українських військових, сотні було поранено й захоплено в полон.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.