Скорик вважає, що дані про активних покупців ОВДП повинні бути розкриті

Портфель ОВДП, який перебуває в руках іноземних покупців, зростає

Розкрити дані про найбільш активних покупців Облігацій внутрішньої державної позики України (ОВДП) вимагають від Національного банку України. Про це йдеться в депутатському запиті Миколи Скорика, який був направлений до Голови Національного банку України, передає прес-служба "Опозиційної платформи - За життя".

Як зазначається, причини, за якими відбулося зміцнення курсу гривні до долара, штучні. Багато фахівців впевнені, що вони (причини) не спираються на реальне зростання економіки.

За словами народного депутата Миколи Скорика, серед цих причин і зростання портфеля облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП). Вони знаходяться в руках іноземних покупців (збільшення з початку року в 15 разів). При цьому, прямі інвестиції в Україні продовжують знижуватися. Є зниження і в промисловому виробництві, зокрема в інноваційному секторі.

Парламентарій припускає, що гроші, вкладені в ОВДП іноземними особами, є спекулятивним надзвичайно вигідним капіталом. Абсолютно в будь-який час, цей капітал може вийти з нашої країни, що загрожує появою безліччю проблем.

Так, у своєму депутатському запиті, Микола Скорик попросив надати інформацію про те, які банківські установи були найбільш активними на ринку ОВДП торік, а також про структуру власників облігацій в розрізі резидент/нерезидент, фізичні/юридичні особи, банківські/небанківські установи.

Раніше, видання "Донбас. Коментарі" писало, що в свята прифронтова Авдіївка залишилася без електрики.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.