Тука розповів про три етапи видачі Росією паспортів на Донбасі

Росія буде роздавати громадянство жителям окупованих територій Донецької та Луганської областей в три етапи. Окупанти ще 3 місяці тому склали списки на отримання паспортів РФ

Про це, як передають "Донбас. Коментарі", заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб, екс-губернатор Луганщини Георгій Лою виданню "Обозреватель".

За словами Георгія Туки, на першому етапі паспорта РФ будуть отримувати бойовики, які входять до складу першого і другого окупаційних армійських корпусів "Л/ДНР".

У другій хвилі паспорта Росії дадуть місцевим чиновникам-коллаборантам.

А вже наостанок - іншим бажаючим.

"Треба розуміти, в чому полягає підлість цього кроку. Росія внесла зміни у власне законодавство. Вона діє виключно в рамках свого суверенітету, нібито не порушує жодні міжнародні угоди і домовленості. Те, що це не відповідає духу Мінських домовленостей – це політична оцінка, а з юридичної точки зору дуже важко притягнути до відповідальності", – пояснив Георгій Лою.

На його думку, що Росія хоче отримати додатковий привід відкрито використовувати свої збройні сили на Донбасі під приводом "захисту громадян РФ".

"Дії України я бачу виключно на політичному рівні, чим займається українська влада. Заяви президента, міністра закордонних справ, скликання Ради безпеки ООН – фактично це єдиний механізм. Я хочу вірити в те, що такі дії Кремля будуть тригером, спусковим гачком, який запустить черговий виток санкцій проти РФ. Це буде найбільш адекватною відповіддю на такі кроки Росії", – вважає заступник міністра.

Нагадаємо, Рада безпеки Організації Об'єднаних Націй засудила рішення Росії видавати паспорти жителям окупованих районів Донбасу за спрощеною процедурою.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін назвав рішення РФ новим, "паспортним", етапом окупації Донбасу.

Жителів Донбасу закликають не піддаватися на провокації Росії, адже таким чином вони прирікають Донбас на придністровський сценарій.

"Закликаю українських громадян на окупованих Росією територіях не приймати російські паспорти. Росія позбавила вас справжнього, а тепер зазіхає на ваше майбутнє", - підкреслив Павло Клімкін.

ФОТО: прес-служба Кабміну

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.