Сергій Сивохо: тарифи за комуналку не повинні перевищувати 15% від доходу

Оплата комуналки і тарифів не повинна «з'їдати» половину сімейного бюджету

Кандидат в народні депутати по 49-му округу Сергій Сивохо зустрівся з працівниками управління по газопостачанню та газифікації Костянтинівки (Донецька область). Однією з основних тем обговорення стали тарифи на газ і комунальні послуги.

Для жителів Донецької області (станом на 1 липня 2019 року) вартість газу становить 6 849,73 грн. за 1 000 м3. Особливо розмір тарифу відчувається взимку, коли газ використовується для опалення. При середній зарплаті у 5-6 тисяч гривень, оплата комуналки для багатьох сімей стає серйозною проблемою.

На думку політика, для вирішення проблеми, необхідно з одного боку знижувати тарифи, а з іншого – піднімати життєвих рівень людей.

"Оплата комуналки і тарифів не повинна "з'їдати" половину сімейного бюджету. Є загальноєвропейський стандарт, що комунальні платежі не повинні перевищувати 10-15% від доходу. Україна йде в Європу, так нехай це буде у всіх сферах", - говорить Сергій Сивохо.

Перші кроки в напрямку зниження ціни газу вже робляться. З 1 травня цього року почала працювати нова система розрахунку тарифу. Це дозволило знизити вартість газу для населення на 11,7% порівняно з червнем.

"Тарифи можливо знижувати за рахунок усунення монополії на ринку і розвитку видобутку власних енергоресурсів. Україна найбагатша у ресурсному плані країна, а ми цим не користуємося, - наголошує кандидат у нардепи.

Крім того, Сергій Сивохо зазначив, що Україні необхідно приділити більше уваги розвитку альтернативних джерел енергії – "зеленої енергетики".

"Джерела енергії навколо нас: сонце, вітер – ми ж в степу, як можна це не використовувати. Так, це вимагає витрат від місцевої влади, залучення інвестицій, зате істотно заощадить гроші простих людей", - резюмував Сивохо.

Раніше "Донбас. Коментарі" повідомляли про те, що Сивохо лідирує в 49 окрузі на Донеччині.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.