Річниця визволення Лисичанська від бойовиків: як це було

Місто близько 2 місяців перебувало під контролем банди «Привид»

Сьогодні, 24 липня, Лисичанськ відзначає 5-ю річницю визволення від незаконних збройних формувань. Про це повідомляє прес-служба Лисичанскої міської ради.

"Убиті і поранені люди, зруйновані будинки і будівлі, підбита техніка, обірвані лінії електропередач - ці гіркі рядки історії Луганщина не забуде ніколи", - йдеться в повідомленні.

Наголошується, що 19 липня 2014 Національна гвардія і Збройні сили України (ЗСУ) почали спільну операцію по звільненню стратегічно важливого транспортного вузла - Лисичансько-Сєверодонецької агломерації. Військові розташувалися в передмістях Попасної, Рубіжного та Сєвєродонецька. Тоді українські війська з боями звільнили Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Попасну і Рубіжне від окупації.

Відомо, що синьо-жовтий прапор було піднято над Лисичанським міськрадою пізно увечері 24 липня 2014 року. Місто близько 2 місяців перебувало під контролем банди "Привид" з угрупування "ЛНР". Активні бойові дії в околицях Лисичанська розпочалися 22 травня 2014 року, а з 24 липня в місто прийшов мир.

У прес-центрі штабі ООС привітали жителів Лисичанська. "У ці липневі дні п'ять років тому Державний прапор України знову було піднято над Лисичанськом. Вічна пам'ять і слава героям, хто віддав своє життя за незалежність країни, її мир і спокій, світле майбутнє українського народу. Їх подвиг буде вічно жити в наших серцях і буде служити зразком чесного, беззаперечного служіння Батьківщині. Честь і слава воїнам, щодня доводять - немає такої сили, що може порушити дух і волю українського воїна", - йдеться в повідомленні.

Раніше "Донбас. Коментарі" повідомляли про те, що в Генштабі розповіли, як відбувалося визволення Сєвєродонецька та Попасної.Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.