Якість повітря на Донеччині: у двох містах перевищено рівень забруднення

Концентрація дрібних твердих частинок вище допустимої норми

Сьогодні, 31 липня, у двох містах Донецької області спостерігається підвищений рівень вмісту в повітрі шкідливих домішок. Про це повідомляє ІА "Вчасно".

Згідно з даними пунктів моніторингу атмосферного повітря департаменту екології Донецької обласної державної адміністрації, в Маріуполі і Миколаївці спостерігається підвищений рівень вмісту в повітрі твердих частинок ТЧ2.5.

- в Маріуполі в районі проспекту Металургів зміст ТЧ2.5 становить 32,4 мкг / м3, в районі проспекту Перемоги - 29,76 мкг / м3.

- у Миколаївці концентрація ТЧ2.5 становить 25,12 мкг / м3.

При цьому концентрація інших часток та речовин в повітрі міст Донеччини відповідає нормі.

Відомо, що основними компонентами ТЧ (твердих частинок) є сульфати, нітрати, аміак, хлористий натрій, сажа, мінеральна пил і вода.

Вважається, що найбільш руйнівний вплив на здоров'я надають саме частки ТЧ2.5. Вони можуть потрапляти в кровоносну систему. Хронічний вплив твердих частинок підсилює ризик розвитку серцево-судинних і респіраторних захворювань, а також раку легенів.

Середньодобові рівні частинок, рекомендовані в керівних принципах ВООЗ для ТЧ2.5 - 25 мікрограмів на метр кубічний.Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.