Збирав секретну інформацію: СБУ виявила офіцера Нацгвардії з російським громадянством

Чоловік, підтримував ідеологію так званого «русского мира»

Співробітники Служби безпеки України викрили підполковника Національної Гвардії України, який має громадянство Російської Федерації. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

В 2014 року цей чоловік, підтримуючи ідеологію так званого "русского мира", виїхав на тимчасово аннексированный український півострів "в пошуках кращої долі". Він отримав паспорт громадянина РФ, водійське посвідчення, став на військовий облік і в пільговому порядку оформив російську військову пенсію, оскільки у 1995 році у складі ЗС країни-агресора брав участь у бойових діях у Чечні.


Співробітники СБУ встановили, що у 2016 році підполковник влаштувався на військову службу в Головне управління Національної гвардії за сприяння колишнього керівництва НГУ.

"Він отримав допуск до державної таємниці та ініціативно звернувся до командування про напрямок в район проведення антитерористичної операції", - йдеться в повідомленні.

В відомстві зазначили, що, перебуваючи у Штабі АТО, підполковник, порушуючи встановлені вимоги режиму секретності, накопичував на особистих флеш-носіях великий обсяг секретної інформації щодо виконання бойових завдань підрозділами НГУ зі складу сил антитерористичної операції.

Для запобігання витоку та розголошення відомостей, що становлять державну таємницю, співробітники військової контррозвідки спецслужби вилучили з незаконного обороту виявлені носії інформації. Підполковник відсторонений від виконання службових обов'язків. Отримані відносно нього матеріали передані в органи досудового розслідування.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.