Річниця аварії рейсу МН17 на Донбасі: що відомо про розслідування катастрофи

У цій трагедії загинули 298 осіб

Сьогодні, 17 липня, п'ята річниця авіаційної катастрофи пасажирського літака рейсу МН-17, який слідував за маршрутом Амстердам - Куала-Лумпур. Про це повідомляє "Уніан".

Над окупованим Донбасом сталася одна з найбільших авіаційних катастроф за всю історію. Проросійські терористи збили Boeing-777, на якому знаходилися 298 осіб, серед них 80 дітей.

Відомо, що обшивку лайнера пробили близько 800 осколків, тому під час падіння літак просто розвалювався на шматки.

Розслідування трагедії міжнародною групою експертів триває і зараз. Ключове – стали відомі безпосередні вбивці пасажирів. Це росіяни Ігор Гиркин, Дубинський Сергій, Олег Пулатов і українець Леонід Харченко.

Також слідча група офіційно представила докази причетності РФ до катастрофи лайнера. "БУК", яким був збитий літак, що належав 53-ї зенітно-ракетної бригади збройних сил Росії.

СБУ зазначила, що в даний час встановлено такі факти:

- точний час і маршрут, за яким самохідна вогнева установка (СОУ) зенітно-ракетного комплексу (ЗРК) "Бук" була переміщена з території РФ в Україну;

– час запуску зенітно-керованої ракети по пасажирському літаку "Боїнг 777-200 9M-MRD" і місце старту цієї ракети;

– час і маршрут, за яким СОУ ЗРК "Бук" була вивезена в РФ;

– понад 150 осіб, причетних до транспортування самохідної установки "Бук" з території Росії на тимчасово непідконтрольні владі території Луганської і Донецької областей і назад в РФ, її охорони та висновку на бойові позиції для здійснення збиття літака.

Лідери ЄС та Україна закликали Кремль взяти на себе відповідальність за катастрофу. Однак Росія, незважаючи на численні докази, свою причетність до катастрофи досі не визнає.

7 липня 2017 року Україна і Нідерланди підписали двосторонню угоду про правове співробітництво стосовно катастрофи малайзійського Боїнга. Зараз за цим договором Україна почала процедуру передачі матеріалів кримінального провадження у справі про катастрофу Боїнга рейсу МН-17 Нідерландам. Суд повинен початися 9 березня 2020 року.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.