Олег Невада домігся держкомпенсації для жителів, чиї будинки постраждали в АТО

Довелося працювати над вирішенням проблеми протягом чотирьох з половиною років

Під час збройного конфлікту, який почався в 2014 році, у багатьох жителів Слов'янська і Донецької області постраждали об'єкти нерухомості. Але законодавство було прописано таким чином, що вся нерухомість, яка перебуває у приватній власності, не підлягала відновленню за гроші державного бюджету.

Народний депутат України Олег Невада вирішив виправити цю явну несправедливість і працював над вирішенням проблеми протягом 4,5 років. Ось як це було:

"Я хотів зробити так, щоб люди, які втратили житло, або ті, чиє житло постраждало, могли отримати компенсацію з державного бюджету. Спочатку здавалося, що вирішення цієї проблеми знаходиться "на поверхні". Є спеціальна постанова Кабінету Міністрів. У ньому передбачено компенсаторний механізм для тих громадян України, які позбулися житла (або яке постраждало внаслідок надзвичайних ситуацій: землетрусів, повеней і т. д. Я пропонував Кабінету Міністрів внести зміну в цю постанову, додавши туди випадки, зумовлені проведенням АТО. Але Кабінет Міністрів, який очолював Яценюк, цього не зробив.

Тоді я вирішив піти іншим шляхом. Підготували законопроект, в якому були передбачені шляхи вирішення цієї гострої проблеми. Найскладніше завдання (підготовка законопроекту та винесення його "в зал") була вирішена. Однак, на превеликий жаль, цей закон провалили. Причому, не голосували за нього Радикальна партія, ні багато депутати "Опозиційного блоку", – розповідає нардеп.

Однак, Олег Недава не хотів відступати від наміченої мети, тому продовжив спілкування з керівництвом уряду: писав листи, спілкувався з Володимиром Гройсманом, з міністрами. Врешті-решт вдалося подолати опір, і постанова Кабміну були внесені всі необхідні зміни.

Данною постановою затверджується порядок надання і визначення розміру грошової допомоги або компенсації постраждалим від надзвичайних ситуацій, які залишилися на попередньому місці проживання.

Тепер до переліку постраждалих осіб додаються громадяни, чиї житлові будинки були зруйновані під час надзвичайних ситуації воєнного характеру, обумовленого озброєної агресією РФ.

Як отримати допомогу?

Постраждалі особи повинні звернутися до органів місцевого самоврядування (або військово-цивільну адміністрації) – там все пояснять. Також на компенсацію мають право ті, хто відновив своє житло власними силами. Адже в органів місцевого самоврядування є акти обстеження зруйнованого житла.

Також Олег Недава зазначив, що в його громадських приймалень всі нужденні зможуть отримати юридичну допомогу на етапі підготовки документації для отримання компенсації за зруйнованого житла.

"Якщо я обіцяю, що я роблю. Може, не відразу, але обов'язково роблю. Це мій принцип", – підсумував Олег Недава.

Раніше "Донбас. Коментарі" повідомляли про те, що Кабмін визначив механізм грошової компенсації за зруйноване в результаті російської агресії приватне житло на сході України.Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.